Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva u loketských dobrovolných hasičů

4. 5. 2006
Městečko Loket se malebně rozkládá na výrazně zvlněném terénu kolem známého hradu. Při procházce podél pobřeží proti proudu řeky nelze minout stanici místních dobrovolných hasičů. Je umístěna v objektu bývalé malé vodní elektrárny. Na prostranství před stanicí jsem zastihl partu mladých lidí – dobrovolných hasičů – u kávy a v družné zábavě. Seznámili jsme se a hasiči mě ochotně svou stanicí provedli, ukázali seriál fotografií na nástěnce a v garáži dvě zásahové Avie. Ještě mají Ladu – Nivu, ale ta zde momentálně není. Od města dostali s konečnou platností i sousední pozemek, na kterém vybudovali stylový dřevěný přístřešek nad přírodním ohništěm, které ještě není dokončeno. Už se těší, jak budou spolu s hosty rožnit prase.

Ujistili mě, že jsou na stanici prakticky neustále. A tak jsem pochopil, že pro tuto partu mladých lidí je stanice nejenom zájmovým, ale také společenským zařízením, na které jsou právem hrdi. Jednají s městem o přidělení další části objektu a vypadá to slibně. Všichni se pravidelně scházejí v pátek a tehdy pro všechny napeče moje průvodkyně Míša buchty, aby se měli. Míša Kropáčková patří také do party dobrovolných hasičů a ukázala mi nejenom stanici, ale také malebná místa svého městečka. Loketští hasiči jsou dobrými partnery hasičů profesionálních. Poskytují ve svém regionu především technickou pomoc při odstraňování překážek jako jsou např. padlé stromy, následky dopravních nehod apod. V nedávném období také čerpali vodu ze sklepů obytných domů.

Přeji jednotce loketských dobrovolných hasičů, aby jim vyšly všechny plány a cíle. Aby se jejich parta rozrůstala o další mladé lidi a aby nikdy nezmizela ta kamarádská atmosféra, kterou jsem poznal.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář