Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.04.2007
V rámci dne požární bezpečnosti proběhla na stanici v Karlových Varech stáž členů JSDH Loket – včetně mladého hasičského dorostu. Četě profesionálních hasičů v té době velel nprap. Marek Draský. Jeho reportáž z průběhu pobytu loketských hasičů na stanici uveřejňujeme bez jakýchkoli úprav.

Dne 14.4.2007 proběhla na stanici Karlovy Vary stáž členů JSDH Loket. Této stáže se zúčastnilo celkem 20 členů JSDH z toho 10 členů bylo přítomno na stanici po celou dobu 24 hodinové služby čety C. Obrazek

V průběhu dne bylo pro jednotku SDH připraveno školení a ukázky. Jednotka se také mohla zúčastnit výjezdů jednotky HZS stanice Karlovy Vary - po domluvě s velitelem družstva.

Po příjezdu jednotky SDH Loket na stanici Karlovy Vary proběhlo jejich ubytování a seznámení s prostory stanice a v 8:00 hod. bylo provedeno školení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Dále byla provedena exkurze v hlavních výjezdových garážích a seznámení členů JSDH Loket s technikou stanice a s různými druhy výjezdů. Dále bylo provedeno školení první pomoci s následnou ukázkou zásahu jednotky stanice K.Vary na dopravní nehodu dvou vozidel s vyproštěním jedné zraněné osoby. Obrazek

Po polední pauze měl proběhnout výcvik v zakouřeném objektu, ale došlo k vyhlášení požárního poplachu pro jednotku Karlovy Vary ( požár lesa Andělská hora ) a jednotka SDH Loket vyjela společně s jednotkou HZS. Po návratu od zásahu byla vozidla stanice K.Vary ( CAS 16 Camiva a CAS 32 T 815 ) připravena k dalšímu výjezdu a po zařazení těchto vozidel do akceschopnosti probíhalo dál školení a ukázky pro JSDH Loket. Jednalo se o ukázky výškové techniky, lezecké skupiny a práce s hydraulickou rukou na kontejneru IVECO. Členové JSDH Loket byli rozděleni do dvou skupin a postupně si vyzkoušeli lezeckou techniku ( sebezáchrana a travers ) Také práci na výškové technice jak z pracovního koše AP 27 T 815 tak i z AŽ 37 IVECO, kde jim byl i umožněn výstup na žebřík po sadě. Jištění bylo prováděno u všech členů JSDH Loket: jak u lezecké skupiny tak i při práci v koši a při výstupu po sadě žebříku. Obrazek

Ukázky včetně školení byly ukončeny po 20 hodině a 10 členů JSDH Loket odjelo domu.Ve 20:50 byl vyhlášen poplach na EPS OBI. Zde vyjíždělo družstvo HZS s CAS 24 Scanie a JSDH Loket. Na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach.

Do konce směny dne 15.4.2007 do 7:00 hod. již žádný výjezd nebyl a jednotka SDH Loket se v 7:15 hod. vrátila zpět na svoji základnu.

Podle slov velitele jednotky SDH Loket stáž na stanici Karlovy Vary předčila jejich očekávání a všem členům jak ukázky tak školení dalo velice mnoho do jejich další práce u jednotky SDH.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář